Menstruacinė taurelė

Lunette Taurelės Naudojimo Instrukcija

Prieš naudojant Lunette menstruacinę taurelę pirmiausia kruopščiai nusiplaukite rankas! Prieš naudojant taurelę pirmą kartą, dezinfekuokite ją pavirindamos vandenyje 2-5 minutes.


1. Nuplaukite 2. Sulenkite 3. Laikykite 4. Įsidėkite 5. Išsitraukite ir praskalaukite 6. Vėl naudokite
1. Nuplaukite 2. Sulenkite 3. Laikykite 4. Įsidėkite 5. Išsitraukite ir praskalaukite 6. Vėl naudokite

Visų pirma, kruopščiai nusiplaukite rankas muilu ir karštu vandeniu. Prieš naudodama taurelę pirmąjį kartą, galite ją sudrėkinti vandeniu ar vandens pagrindo lubrikantu. Taurelę galite įsidėti sėdėdama, stovėdama ar tupėdama; Jums bus patogiau, jei kojas išskėsite.


Sulenktą taurelę stipriai laikykite ir įkiškite į makštį. Taurelės sulenkimo būdų yra įvairių: Taurelės Lenkimo Būdai. Jums patogią padėtį makštyje atrasite treniruodamasi ir pažindama savo kūną. Taurelė laikosi suspausta makšties sienelių ir raumenų pagalba. Kitaip nei tamponai, menstruacinė taurelė įdedama negiliai į makštį, tačiau ne per žemai - kad nesukeltų nepatogumo ir nejaustumėte jos sėdėdama. Kotelis turi likti makštyje. Jei įsidėjus taurelę kotelis vis tiek jaučiasi, rekomenduojame kotelį patrumpinti. Tačiau atsargiai - nepažeiskite dugnelio.


Įsitikinkite, kad taurelė visiškai išsiskleidė ir neliko tarpo, švelniai pasukiodama taurelės kotelį. Patikrinkite įkišdama pirštą ir apvesdama jį aplink taurelę. Makštis yra palinkusi į nugaros pusę, taigi nukreipdamos taurelę link nugaros ir švelniai ją judindamos aukštyn žemyn, surasite jai tinkamą padėtį.


Lunette menstruacinę taurelę išsiimti reikia vidutiniškai 2-4 kartus per parą, ne rečiau nei kas 12 valandų, taip pat galima naudoti naktį. Stebėdama savo išskyras, lengvai suprasite, kas kiek laiko reikia ją išsiimti. Lunette menstruacinę taurelę galite naudoti viso menstruacijų ciklo metu, nepriklausomai nuo išskyrų kiekio. Lengviau priprasite prie taurelės kartu naudodama higieninį įklotą.

Nėra reikalo išsiimti Lunette menstruacinę taurelę einant į tualetą, tačiau išsituštinus galima patikrinti, ar taurelė vis dar teisingoje padėtyje. Nepamirškite kruopščiai nusiplauti rankų! Kai kurioms moterims patogiau šlapintis ir tuštintis išsiėmus taurelę.  

Jei menstruacinė taurelė yra per giliai makštyje, atpalaiduokite raumenis ir pamėginkite paimti ją už dugnelio arba kotelio. Pritūpus taurelė atsidurs žemiau ir lengviau išslys veikiama gravitacijos. Jei taurelė išslysta, patikrinkite, ar ji buvo tinkamai įdėta ir visiškai išsiskleidusi. Ištreniruoti makšties raumenys lengviau laiko taurelę teisingoje padėtyje.


Prieš išsiimdama taurelę, visų pirma kruopščiai nusiplaukite rankas ir atpalaiduokite raumenis. Jei negalite pasiekti dugnelio, švelniai patraukite už kotelio; lengvas stūmimas vidiniais raumenimis taip pat padės taurelei išslysti. Pasiekusi dugnelį jį suspauskite, atsargiai traukite į save ir išimkite neišliejusios turinio. Netraukite taurelės laikydamos vien tik už kotelio! Pasirinkite tokį laiką ir vietą, kad galėtumėte būti netrukdomos, nepanikuokite. Taurelę lengviau išsiimti atsipalaidavus!

Išpilkite turinį į unitazą. Kruopščiai išplaukite menstruacinę taurelę karštu vandeniu ir muilu ir vėl įsidėkite. Naudokite švelnų ir bekvapį muilą. Lunette plovimo skystis yra speciali priemonė taurelei plauti. Pirmiausia taurelę reikia praskalauti šaltu vandeniu, kad neįsigertų kraujo kvapas.
Jei po ranka neturite vandens, galite taurelę išvalyti tualetiniu popieriumi. Įsitikinkite, kad taurelėje neliko popieriaus! Kruopščiai išplaukite taurelę muilu, kai kitą kartą ją išsiimsite. Taip pat galite taurelę išvalyti Lunette dezinfekuojančiomis servetėlėmis.


Po paskutinio panaudojimo kruopščiai išplaukite Lunette menstruacinę taurelę, įdėkite ją į maišelį ir laikykite gerai vėdinamoje patalpoje. Nelaikykite taurelės hermetinėje pakuotėje ar plastikiniame maišelyje. Prieš ir po menstruacijų 2-5 minutes pavirinkite taurelę vandenyje. Galite tai padaryti ir menstruacijų metu.


Įsidėmėkite

 • Nelaikykite Lunette menstruacinės taurelės verdančiame vandenyje ilgiau nei 5 minutes.
 • Įpilkite pakankamai vandens į puodą, kad taurelė neprisviltų.
 • Menstruacinę taurelę dezinfekuokite švariame puode. Tam naudokite nedidelį puodą, kurio nenaudojate maisto gaminimui.
 • Galite patrumpinti taurelės kotelį, tačiau būkite atidi - nepažeiskite dugnelio.
 • Taurelės neplaukite stipriu ir kvapiu muilu; laikykite ją gerai vėdinamoje vietoje.
 • Lunette menstruacinė taurelė nėra kontraceptinė priemonė, ji nėra naudojama lytinio akto metu.
 • Lunette menstruacinė taurelė neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.
 • Nepamirškite kruopščiai nusiplauti rankas prieš įsidėdamos Lunette menstruacinę taurelę.
 • Išsiimkite ir išplaukite Lunette menstruacinę taurelę ne rečiau nei kas 12 valandų.
 • Lunette menstruacinę taurelę laikykite vaikams ir gyvūnams (ypač graužikams) nepasiekiamoje vietoje.


Toksinio šoko sindromas (TŠS) nebuvo nė karto užfiksuotas, nors menstruacinės taurelės naudojamos jau ilgą laiką. Toksinio šoko sindromas - tai infekcija, kurią sukelia bakterijos žaizdose ar gleivinėje. Simptomai pasireiškia staigiu karščiavimu, gerklės skausmu, vėmimu, viduriavimu, bėrimu panašiu į nudegimą nuo saulės, galvos svaigimu, raumenų skausmu, silpnumu, alpimu ar sąmonės netekimu. TŠS yra itin reta liga, pasireiškianti vyrams, moterims ir vaikams, ji gali būti mirtina. Kadangi TŠS  dažniausiai pasireiškia jaunoms mergaitėms ir moterims iki 30 metų, jis siejamas su tamponų, išdžiovinančių gleivinę, naudojimu. TŠS diagnozuoti ir gydyti kuo ankščiau yra gyvybiškai svarbu, todėl jei pastebėjote kelis iš aukščiau paminėtus simptomus, tuoj pat išsiimkite menstruacinę taurelę, susisiekite su savo gydytoju ir pasakykite jam, kad įtatriate TŠS.

UŽSISAKYK DABAR! 


Jei menstruacinė taurelė prateka

Vienoms moterims, ėmusioms naudoti menstruacinę taurelę viskas puikiai sekasi ir iš pirmo karto. Tačiau kai kurioms iškyla sunkumų. Dažniausiai pasitaikanti problema, kad menstruacinė taurelė kartais prateka. Teisingai įdėta menstruacinė taurelė turi visiškai nepratekėti. Žemiau pateikiame dažniausias pratekėjimo priežastis ir kaip jų išvengti. 

1. 

Ar patrumpinai  Lunette menstruacinės taurelės kotelį?

Dažnai moterys nedrįsta jo kirpti, galvodamos, kad sugadins taurelę. Tačiau kotelis yra ganėtinai per ilgas. Tuomet įsidėjus taurelę, nors ir teisingai, vėliau judant, vaikštant, sėdint, menstruacinė taurelė kotelio stumiama pakyla į viršų ir ima sukiotis, keisti padėtį. Tuomet labai padidėja tikimybė, kad ims pratekėti. Norėdama to išvengti, patrumpink kotelį tiek, kad įsidėjus taurelę, jo nesijaustų.

2. 

Jei taurelę įsidėjai šiek tiek vėliau, nei prasidėjo mėnesinės

Dar viena priežastis, kodėl gali tepti: taurelę įsidėjai šiek tiek vėliau, nei prasidėjo mėnesinės. Tai reiškia, kad išskyros susikaupusios ant sienelių, pradeda šalintis, nes taurelė į save ne sugeria išskyras, o jas surenka. Reikia šiek tiek palaukti, kol sienelės apsivalys. Makšties sienelės gali išsitepti ir bekeičiant taurelę. Kad jaustumeisi visiškai užtikrinta, bent jau pirmosiomis dienomis naudok lengvą kasdieninį įklotą. 

3. 

Patikrink ar Lunette taurelė pilnai išsiskleidusi

Įsidėjusi menstruacinę taurelę patikrink ar ji pilnai išsiskleidusi. Tai padaryti galima tiesiog vienu pirštu apvedant taurelę. Jei taurelė dar nėra pilnai išsiskleidusi, tuomet pirštuku paspausk makšties sieneles ir įleisk šiek tiek oro.

4.

Patikrink, ar gimdos kaklelis yra Lunette taurelės viduje

Kai menstruacinė taurelė pilnai išsiskleidžia, patikrink, ar gimdos kaklelis yra taurelės viduje, ar taurelė apgaubia jį. Pirštu apvedusi taurelę, neturėtum rasti gimdos kaklelio. Gimdos kaklelis - tai toks švelnus apvalus atsikišimas makšties gilumoje, panašus į nosies galiuką

5.

Nuleisk Lunette taurelę kaip įmanoma žemiau

Taurelę nuleisk kaip įmanoma žemiau, tačiau iki ribos kai ji ima jaustis. Nepadaryk klaidos ir neįstumk taurelės giliai, kaip esi įpratusi su tamponais, nes tuomet ji tikrai pratekės.

6.

Palenk Lunette taurelę į nugaros pusę

Dar merginos teigia, kad joms padeda išvengti pratekėjimo, jei taurelę paverčia šiek tiek į nugaros pusę, nes mūsų makštis nėra tiesi, kylanti į viršų, bet daugiau palinkusi link nugaros.

7.

Patikrink, ar Lunette taurelėje susidarė vakuumas

Kai viskas jau patikrinta, įsitikink ar besukiodama taurelę nepraradai vakuumo. Šiek tiek traukiant taurelę žemyn, turi justis tempimas, lyg taurelė yra prisikabinusi, lyg ją kas laikytų viduje. Jei nėra tempimo, jei taurelė lengvai lenda lauk, vadinasi vakuumas nesusidarė. Tuomet reikia jau viduje išspausti iš taurelės orą ir leisti jai vėl pačiai išsiskleisti ir tuomet dar kartą patikrinti ar yra vakuumas. Jei vakuumas nesusidaro, išsiimk taurelę ir patikrink ar taurelės skylutės nėra apsinešusios. Jos turi būti švarios, nes kitaip "nekibs" prie sienelių. Kruopščiai išvalyk skylutes ir vėl bandyk įsidėti taurelę.

8.

Galbūt Lunette taurelę reikia dažniau keistis

Ne visoms moterims keistis taurelę pakanka 2-3 kartus per dieną. Galbūt Tavo mėnesinės yra gausesnės, todėl taurelę ištuštinti reikia dažniau, kad ji nepragėgtų. Paprastai jau po kelių ciklų moteris perpranta savo išskyrų gausumą ir kaip dažnai taurelę jai reikia keistis.

9.

Ištuštink Lunette taurelę, prieš užsiiminėdama aktyvia veikla

Kad jaustumeisi visiškai užtikrinta, prieš aktyviai sportuodama, pasikeisk taurelę. Taip išvengsi netikėtų prabėgimų, jei taurelė persipildytų. Be to jei užsiiminėji joga, venk stovėti ant galvos, ar daryti kitas pozas, kurių metu dubuo būtų pakeltas vertikaliai į viršų.

 


Jei vis dar kažkas neaišku, drąsiai kreipkis:

Galbūt perskaičius šią instrukciją, Tau vis tiek liko klausimų? Mes mielai atsakysime į juos ir nuoširdžiai pasidalinsime savo asmenine bei profesine patirtimi. Tad rašyk drąsiai ir mes pasistenksime kuo skubiau Tau padėti.


Vardas

Tavo el. pašto adresas

Klausimas

Apsaugos kodas