Menstruacinė taurelė

Jei menstruacinė taurelė prateka

Vienoms moterims, ėmusioms naudoti menstruacinę taurelę, viskas sekasi iš pirmo karto. Tačiau kai kurioms iškyla sunkumų ir reikia papildomų pastangų susidraugauti su taurele. Dažniausiai pasitaikantis nesklandumas - menstruacinės taurelės pratekėjimas. Iš karto norime nuraminti, kad teisingai įdėta menstruacinė taurelė yra visiškai saugi ir neprateka. Tad tai tik įgudžių ir kantrybės klausimas. Žemiau pateikiame dažniausias pratekėjimo priežastis ir kaip jų išvengti ar jas pašalinti, kad naudodama taurelę būtum 100% užtikrinta ir jastumesi saugi bei gaivi. 

1. 

Patrumpink menstruacinės taurelės kotelį


Dažnai moterys nedrįsta jo kirpti, galvodamos, kad sugadins taurelę. Tačiau kotelis yra ganėtinai per ilgas. Tuomet įsidėjus taurelę, nors ir teisingai, vėliau judant, vaikštant, sėdint, menstruacinė taurelė kotelio stumiama pakyla į viršų ir ima sukiotis, keisti padėtį. Tuomet padidėja tikimybė, kad taurelė pratekės. Norėdama to išvengti, patrumpink kotelį tiek, kad įsidėjus taurelę, jo nebesijaustų.

2. 

Patikrink, ar gimdos kaklelis yra taurelės viduje

  Kai menstruacinė taurelė pilnai išsiskleidžia, patikrink, ar gimdos kaklelis yra menstruacinės taurelės viduje, ar taurelė apgaubia jį. Pirštu apvedusi taurelę, neturėtum rasti gimdos kaklelio. Gimdos kaklelis - tai toks švelnus apvalus atsikišimas makšties gilumoje, panašus į nosies galiuką.

3. 

Patikrink, ar taurelėje susidarė vakuumas

  Įsitikink ar besukiodama taurelę nepraradai vakuumo. Šiek tiek traukiant taurelę žemyn, turi justis tempimas, lyg taurelė yra prisikabinusi, lyg ją kas laikytų viduje. Jei nėra tempimo, jei taurelė lengvai lenda lauk, vadinasi vakuumas nesusidarė. Tuomet reikia jau viduje išspausti iš taurelės orą ir leisti jai vėl pačiai išsiskleisti ir tuomet dar kartą patikrinti ar yra vakuumas. Jei vakuumas nesusidaro, išsiimk taurelę ir patikrink ar taurelės skylutės nėra apsinešusios. Jos turi būti švarios, nes kitaip "nekibs" prie sienelių. Kruopščiai išvalyk skylutes ir vėl bandyk įsidėti taurelę.

4. 

Ar menstruacinė taurelė pilnai išsiskleidusi

  Įsidėjusi menstruacinę taurelę patikrink ar ji pilnai išsiskleidusi. Tai padaryti galima tiesiog vienu pirštu apvedant taurelę. Jei taurelė dar nėra pilnai išsiskleidusi, tuomet pirštuku paspausk makšties sieneles ir įleisk šiek tiek oro.

5. 

Jei taurelę įsidėjai šiek tiek vėliau, nei prasidėjo mėnesinės

 
Dar viena priežastis, kodėl gali tepti: taurelę įsidėjai šiek tiek vėliau, nei prasidėjo mėnesinės. Tai reiškia, kad išskyros susikaupusios ant sienelių, pradeda šalintis, nes taurelė į save ne sugeria išskyras, o jas surenka. Reikia šiek tiek palaukti, kol sienelės apsivalys. Makšties sienelės gali išsitepti ir bekeičiant taurelę. Kad jaustumeisi visiškai užtikrinta, bent jau pirmosiomis dienomis naudok lengvą kasdieninį įklotą. 
 

6.

Nuleisk Lunette taurelę kaip įmanoma žemiau

   Taurelę nuleisk kaip įmanoma žemiau, tačiau iki ribos kai ji ima jaustis. Nepadaryk klaidos ir neįstumk taurelės giliai, kaip esi įpratusi su tamponais, nes tuomet ji tikrai pratekės.

7.

Palenk Lunette taurelę į nugaros pusę

  Dar merginos teigia, kad joms padeda išvengti pratekėjimo, jei taurelę paverčia šiek tiek į nugaros pusę, nes mūsų makštis nėra tiesi, kylanti į viršų, bet daugiau palinkusi link nugaros.

8.

Galbūt Lunette taurelę reikia dažniau keistis

  Ne visoms moterims keistis taurelę pakanka 2-3 kartus per dieną. Galbūt Tavo mėnesinės yra gausesnės, todėl taurelę ištuštinti reikia dažniau, kad ji nepragėgtų. Paprastai jau po kelių ciklų moteris perpranta savo išskyrų gausumą ir kaip dažnai taurelę jai reikia keistis.

9.

Ištuštink Lunette taurelę, prieš užsiiminėdama aktyvia veikla

  Kad jaustumeisi visiškai užtikrinta, prieš aktyviai sportuodama, pasikeisk taurelę. Taip išvengsi netikėtų prabėgimų, jei taurelė persipildytų. Be to jei užsiiminėji joga, venk stovėti ant galvos, ar daryti kitas pozas, kurių metu dubuo būtų pakeltas vertikaliai į viršų.

10.

Reguliariai atlik Kėgelio pratimus

  Nuo sunkaus krūvio, gimdymo ir kitų veiksnių, moters makštis praranda tamprumą. Tai gali įtakoti ir taurelės pratekėjimą. Kartą ar daugiau per dieną atlik šiuos Kėgelio pratimus, kurie padės sutvirtinti makšties raumenis. Reikia įtempti raumenis taip, kaip mes juos įtempiame norėdami sustabdyti šlapimo ištekėjimą.

Apšilimas
Įtempiame raumenis ir lėtai suskaičiuojame iki trijų. Atsipalaiduojame. Vėl įtempiame ir palaikome 15-20 sekundžių, tada palengva atsipalaiduojame. Iš pradžių atliekant lėto įtempimo pratimus gali pasirodyti, kad Tavo raumenys nenori užsilaikyti įtempimo būsenoje. Bet po kiek laiko raumenys sutvirtės ir galėsi lengviau užsiimti Kėgelio gimnastika.

"Lifto" kėlimas
Pradedame nuo tolygaus „kilimo liftu“ – raumenis įtempiame tik truputėlį (1 aukštas), palaikome 3-5 sekundes, kylame toliau ir įtempiame raumenis šiek tiek stipriau (2 aukštas), palaikome... Taip tęsiame iki savo ribos – 4-7 „aukšto“. Žemyn leidžiamės lygiai taip pat palengva, porą sekundžių užtrunkant kiekviename aukšte.

Sutraukimai
Kaip galima greičiau įtempinėk raumenis suskaičiuodama iki 20. Vėliau skaičių didink.

Išstūmimai
Stanginkis kaip gimdymo metu 10 kartų.

Atliekant pratimus nepamiršk natūraliai ir tolygiai kvėpuoti. Kėgelio gimnastika galima užsiimti praktiškai bet kurioje vietoje – vairuojant automobilį, vaikštinėjant, bežiūrint televizorių, sėdint prie stalo, gulint lovoje. Šie pratimai padės ne tik išvengti menstruacinės taurelės pratekėjimo. Jie taip pat padėti atsikratyti tokių rimtų problemų, kaip gimdos nusileidimas ar šlapimo nelaikymas kosint, čiaudint, juokiantis. Be to moterys teigia, kad reguliariai atliekant Kėgelio gimnastiką, padidėja orgazmo intensyvumas, patiriama daugiau malonumo.