Menstruacinė taurelė

Kokio dydžio yra Lunette menstruacinė taurelė?

Lunette 1 dydžio menstruacinės taurelės skresmuo yra 41-47 mm, kotelio ilgis - 25 mm, tūris - 25 ml. Lunette 1 dydžio menstruacinė taurelė rekomenduojama moterims, kurių išskyros negausios arba normalios (kaip žinoti menstruacijų gausumą), kurios nėra gimdžiusios, bei merginoms, dar neturėjusioms lytinių santykių. 
Lunette 2 dydžio menstruacinės taurelės skersmuo yra 46-52 mm, kotelio ilgis - 20 mm, tūris - 30 ml. Lunette 2 dydžio menstruacinė taurelė rekomenduojama esant gausesnėms išskyroms, natūraliai gimdžiusioms ar vyresnėms nei 30 m. moterims.Kaip sužinoti, ar gausios mano menstruacijos?

Menstruacijos laikomos itin gausiomis esant 80 ml išskyrų per parą. Remiantis Mansfield-Voda-Jorgensen menstruacinio kraujavimo skale, galima nustatyti jų pobūdį:
1. Tepimas. Vienas ar du kraujo lašeliai, higieninė apsauga nebūtina, nebent pačios pageidaujate.
2. Ypač negausus kraujavimas. Mažiausiai sugeriantis tamponas ar įklotas keičiamas vieną - du kartus per dieną, nebent pageidaujate tai daryti dažniau.
3. Negausus kraujavimas. Vidutiniškam kraujavimui skirtas tamponas ar įklotas keičiamas tris - keturis kartus per dieną, nebent pageidaujate keisti dažniau.
4. Vidutinis kraujavimas. Vidutiniam kraujavimui skirtas tamponas ar įklotas keičiamas kas tris - keturias valandas, nebent pageidaujate keisti dažniau.
5. Gausus kraujavimas. Gausiam kraujavimui skirtas tamponas ar įklotas keičiamas kas tris - keturias valandas, nebent pageidaujate keisti dažniau.
6. Labai gausus kraujavimas. Higieniniai produktai beveik neveiksmingi; labai gausiam kraujavimui skirtus tamponus ar įklotus tenka keisti kas valandą ar dvi.
(šaltinis: Newsweek)
Jei Jūsų kraujavimas 4 ar 5 lygio, rekomenduojame rinktis 2 dydžio Lunette menstruacinę Taurelę.


Naudoju vidutinius tamponus. Kiek išskyrų tilps Lunette menstruacinėje taurelėje?

Tamponų sugėrimas matuojamas gramais, tuo tarpu menstruacinė taurelės talpa matuojama tūriu. Vienas mililitras menstruacinio kraujo sveria maždaug vieną gramą, todėl tamponų sugėrimo koeficientai gali būti palyginti su Lunette talpos mililitrais. Pagal sugėrimą tamponai skirstomi į:
- Negausaus sugėrimas - mažiau nei 6 gramai (vienas arbatinis šaukštelis talpina apie 5 gramus)
- Vidutinio sugėrimas - nuo 6 iki 9 gramų
- Gausaus sugėrimas - nuo 9 iki 12 gramų
- Labai gausaus sugėrimas - nuo 12 iki 15 gramų
- Ypač gausaus sugėrimas - nuo 15 iki 18 gramų
- Tamponai, sugeriantys daugiau nei 18 gramų neturi oficialaus termino ir nėra rekomenduojami
1 dydžio Lunette menstruacinė taurelė talpina 25 ml, o 2 dydžio Lunette menstruacinė Taurelė - 30 ml. Tai reiškia, jei naudojate vidutinius tamponus, Lunette menstruacinė taurelė surinks 3 kartus didesnį išskyrų kiekį. Daugiau informacijos apie tamponus ir TŠS rasite FDA puslapio straipsnyje.


Ar Lunette menstruacinė taurelė yra saugi?

Lunette menstruacinė taurelė yra saugi. Ji pagaminta iš medicininio silikono, kurį medicininiam naudojimui patvirtino JAV Maisto ir Vaistų Administracija (FDA). Lunette menstruacines taureles gaminančioje Suomijos gamykloje atidžiai stebimas gamybos procesas ir užtikrinamas žaliavų saugumas. Kiekvienos Lunette menstruacinės taurelės gamyba kruopščiai sekama nuo žaliavos iki pat galutinio produkto. Lunette taurelei naudojamas silikonas yra patvirtintas JAV Maisto ir Vaistų Administracijos (FDA). Lunette yra pirma ir vienintelė silikoninė taurelė, patvirtinta Australijos TGA.
Kai kurios moterys išreiškė savo susirūpinimą dėl taurelių silikono, jų nuogąstavimai susiję su dešimtajame dešimtmetyje kilusiomis krūtų implanų problemomis. Krūtų implantai buvo pagaminti iš maišelių su skystu silikonu, kurie įplyšdavo ir ištekėdavo, sukeldami problemas. Medžiaga naudojama Lunette taurelėms pagaminti yra visiškai kitokia - tai tvirtas silikonas, negalintis ištekėti Jūsų kūne. Jis yra patvirtintas FDA, hipoalerginis, netoksiškas, tvirtas ir nekenksmingas žmogui. Mes naudojame aukščiausios kokybės medicininį silikoną, toks pat naudojamas širdies vožtuvuose. 


Ar galima skalbti Lunette menstruacinės taurelės maišelį?

Maišelis yra pagamintas iš atlaso, jį galite skalbti rankomis arba skalbimo mašina (švelniu režimu) 40 laipsnių temperatūroje. Maišelį taip pat galite lyginti (vidutinio karštumo lygintuvu). Maišelio medžiaga gali pasirodyti kiek kietoka, tačiau ji suminkštės po skalbimo. Medžiaga tinkama veganams.


Darbe neturiu sąlygų išplauti Lunette menstruacinės taurelės Lunette plovimo skysčiu. Kaip geriau plauti: parfumuotu muilu ar tiesiog vandeniu iš čiaupo?

Parfumuotas muilas su nepalankiu pH gali taurelę padengti sluoksniu medžiagos, erzinančios makšties gleivinę; kartais muilo sudėtyje būna medžiagų, galinčių paveikti patį silikoną. Geriau mensturacinę taurelę išplauti tekančiu vandeniu iš čiaupo nei naudoti netinkamą muilą. Lunette menstruacinės taurelės vidus yra lygus, todėl ją lengva išplauti vien vandeniu. Kai kitą kartą taurelę plausite namuose, nepamirškite naudoti plovimo skysčio. Lunette plovimo skystis yra itin švelnus, jis pagamintas specialiai taurelei plauti, kad nepažeistų nei jos, nei Jūsų kūno. Taip pat visuomet galite naudoti Lunette dezinfekuojančias servetėles.


Sugebėjau taurelę įsidėti, tačiau dabar negaliu jos išsiimti! Atrodo, kad ji užstirgo viduje, galiu pasiekti taurelės kotelį ir dugnelį, tačiau niekaip nesugebu ištraukti. Taurelė yra viduje jau 10 valandų, ar yra koks nors infekcijos pavojus? Ar turėčiau

Visų pirma, atsipalaiduokite! Kad ištrauktumėte taurelę, Jums būtina atpalaiduoti makšties raumenis ir ramiai kvėpuoti. Jei negalite galvoti apie nieką kitą, tik kaip išsitraukti taurelę, rekomenduojame Jums pasistengti apie tai kurį laiką negalvoti. Galbūt jūs įtempiate raumenis pati to nepastebėdama. Vertikali padėtis taip pat padės taurelei išslysti dėl gravitacijos. Rekomenduojama išsiimti taurelę kas 12 valandų. Net jei ir neišsiimsite taurelės ilgiau, problemų dėl to neturėtų kilti. Tačiau jei taurelė viduje yra žymiai ilgiau, turėtumėte stebėti savo savijautą, nes infekcijos pavojus yra didesnis, o taip pat gali kilti mielinė infekcija.

Atraskite patogią padėtį, kad galėtumėte lengvai išimti taurelę. Dauguma moterų išsiima taurelę apžergusios tualeto unitazą. Šioje padėtyje makštis yra atvira ir sėdint Jūsų kojos yra atpalaiduotos. Lengviau atsipalaiduosite kvėpuodama giliai ir ritmiškai. Tvirtai suimkite taurelės dugnelį pirštais (smiliumi ir nykščiu) ir suspauskite jį. Makštis yra natūraliai palinkusi ir daugumai moterų sėdint taurelė atsiduria virš gaktikaulio. Išsiimti taurelę bus lengviau jei iš pradžių į makštį lygiagrečiai taurelei įkišite pirštą. Tuomet suspauskite taurelę ir galiausiai suimkite ją abejais pirštais. Ne visuomet, bet kartais Jūs išgirsite atkibimo garsą. Traukite taurelę. Iš pradžių gali atrodyti, kad reikia jėgos ją išsitraukti, tačiau vėliau pastebėsite, kad labiau reikalingas įgudimas. Tvirtai truktelėkite taurelę, nepaleiskite jos. Kai taurelė atsidurs ties makšties anga, suspauskite taurelę taip, kaip ją įsidėdamos, kad nesuspaustumėte makšties gleivinės. Išsiimdamos taurelę nepamirškite atsipalaiduoti: taurelė pati neišslys, tačiau prireiks mažiau pastangų ją išsiimti. Pradžioje procesas gali pasirodyti sudėtingas, tačiau greitai taurelę tiek įsidėti, tiek išsiimti Jums pavyks lengvai ir greitai! Skirtingai nuo kitų taurelių, Lunette mensturacinės taurelės dugnelis nėra kietas, taigi Jūs lengvai galite jį suimti.

Kartais moterims sudėtinga išsiimti taurelę, nes ji giliai makštyje ir pasiekti dugnelį ar kotelį būna sunku. Dažniausiai menstruacinė taurelė pasislenka gilyn į makštį nakties metu. Tokiu atveju, ne bandykite ją išsitraukti iškart atsibudusi, o verčiau bent pusvalandį palaukite. Pritūpimai, pavyzdžiui duše, atveria makštį ir padeda taurelei nusileisti žemiau link makšties angos. Tuomet galite pirštais suimti apatinę taurelės dalį, atisėsti vonioje, atsipalaiduoti ir išsiimti taurelę kaip jau paaiškinta aukščiau. Jei Jums nepavyktsa išsiimti taurelės traukiant už kotelio, lengviau bus traukiant už dugnelio. Kitu būdu paslinkti taurelę galima ją stumiant (kaip tuštinantis). Naudodamasi raumenų pagalba, nepamirškite nustoti stumti kai tik sugebėsite suimti taurelės dugnelį - kad būtų lengviau ją išsiimti, turėtumėte atpalaiduoti raumenis.


Girdėjau, kad gimdos kaklelis turi būti menstruacinės taurelės viduje. Kas yra gimdos kaklelis ir kaip žinoti, ar jis menstruacinėje taurelėje?

Kaklelis yra gimdos anga, iš kurios į makštį teka menstruacinis kraujas. Gimdos kaklelis yra viršutinėje makšties dalyje, tačiau kai kurių moterų gimdos kaklelis pasislenka žemyn mensturacijų metu. Paprastai gimdos kaklelis yra makšties viršuje, o menstruacinė taurelė - apačioje, taigi gimdos kaklelis lieka virš taurelės. Tuo tarpu tamponai įkišami giliau į makštį, iki pat gimdos kaklelio. Lunette schemoje pavaizduota, kad gimdos kaklelis lieka žymiai aukščiau pabrėžiant, kad teisinga menstruacinės taurelės padėtis yra žemai makštyje. Taigi, taurelė tiesiog yra makštyje.

Taurelė dažniau prateka moterims, kurių gimdos kaklelis menstruacijų metu pasislenka žemyn arba jei menstruacinė taurelė įkišta per aukštai į makštį prie gimdos kaklelio arba virš jo. Menstruacinė taurelė taip pat gali spausti gimdos kaklelį ir sukelti diskomfortą ar net skausmą. Geriausias būdas nustatyti, kur yra gimdos kaklelis yra pratekėjimas: jei taurelė prateka kai yra teisingai išsiskleidusi, įsitikinkite, kad taurelė yra žemiau gimdos kaklelio. Kai kurių moterų gimdos kaklelis atsiduria menstruacinės taurelės viduje.

Daugumos moterų gimdos kaklelis nusileidžia žemyn po gimdymo, kitoms jis tiesiog yra žemiau. Jei gimdėte kelis kartus ar neseniai, turėtumėte treniruoti dubens diafragmos raumenis. Treniruoti šie raumenys praverčia naudojant menstruacinę taurelę, o taip pat norint išvengti šlapimo nelaikymo ar pagerinti lytinį gyvenimą. Niekam nebus blogiau, jei treniruosite dubens diafragmos raumenis!

Jei taurelė Jums neprateka ir nenustatėte gimdos kaklelio padėties, Jums nėra būtinybės ir ateityje bandyti nustatyti jo vietą. Jūs esate viena iš moterų, kurių gimdos kaklelis yra giliai makštyje ir nedaro jokios įtakos menstruacinės taurelės naudojimui. Video puikiai paaiškinta apie gimdos kaklelio padėtį ir funkcijas.


Man 14 metų ir menstruacijos man tik prasidėjo. Svarstau apie menstruacinę taurelę. Ar aš ne per jauna naudoti Lunette menstruacinę taurelę?

Lunette taurelę gali naudoti net jaunos mergaitės ir nekaltybė tam nėra kliūtis. Jaunoms moterims rekomenduojame mažesnio (1 dydžio) Lunette menstruacinę taurelę. Vis dėlto, jaunoms mergaitėms, o ypač nekaltoms, pradžioje gali prireikti labiau pasitreniruoti, nes jos ne taip gerai pažįsta savo kūną, o makšties raumenys yra standesni nei vyresnių moterų. Taip pat nekaltybės plėvė gali sukelti problemų ir gali plyšti, tačiau jaunos moterys gali sėkmingai naudoti taurelę. Mes rekomenduojame skirti laiko treniravimuisi - pageidautina menstraucijų metu, kai makštis yra lankstenė nei įprastai ir kraujas veikia kaip lubrikantas. Taurelės pakuotėje yra detali instrukcija.


Ar galiu naudoti Lunette menstruacinę taurelę, jei esu alergiška lateksui?

Silikoninę menstruacinę taurelę galite naudoti, net jei esate alergiška lateksui. Lunette taurelė pagaminta iš medicininio silikono, nesukeliančio alergijos, nes jis yra hipoalerginis, bekvapis ir be latekso. Silikono rūšių yra daug, tačiau Lunette menstruacinės taurelės silikonas buvo išbandytas ir yra saugus. Tai medžiaga, naudojama gaminiams, kuriems keliami ypatingi reikalavimai.


Kuo Lunette menstruacinė taurelė skiriasi nuo kitų menstruacinių taurelių?

Lunette taurelė buvo specialiai sukurta, kad savo savybėmis pralenktų kitas!

Taurelės vidus yra visiškai lygus, dėl to yra daug patogesnis nei kitų taurelių. Nelygioje taurėje kaupiasi bakterijos, kurias įmanoma išvalyti tik specialiomis priemonėmis. Mes sukūrėmė vientisą, lygų paviršių su papildoma raukšlele, kad būtų lengviau išsiimti taurelę. Lunette taurelės vidus yra visiškai lygus, be jokių raštų ar žymių, todėl ją paprasta išvalyti. Apatinė taurelės dalis yra minkštesnė nei kitų taurelių, dėl to ją lengva suspausti. 

Lunette taurelės kraštai yra plonesni nei kitų taurelių, todėl paprasčiau ją įsidėti - plonesnius kraštus lengviau suspausti. Minkšti taurelės kraštai užtikrina, kad taurelė bus patogi Jūsų kūno viduje.

Skylutės orui Lunette taurelėje yra aukščiau nei kitose ir taip panaudojamas maksimalus taurelės tūris. Skylutės orui Lunette taurelėje yra didesnės ir todėl neužsikemša. Lunette taurelės tūris yra sužymėtas, todėl galima sekti savo išskyrų kiekį.

Lunette pagaminta iš medicininio silikono, kuris naudojamas širdies vožtuvams ir dirbtiniams sąnariams, o ne iš latekso, kuris sukelia alergiją.

Lunette taurelės kotelis yra plokščias ir pilnaviduris, todėl nėra jokios rizikos, kad kotelio viduje kaupsis bakterijos ar jis užsikimš. Girdėjome, kad daugelis moterų turėjo keblumų, kai kitų taurelių koteliai nutrūkdavo. 

Australijos priežiūros institucija TGA patvirtino Lunette. Norint gauti TGA patvitinimą, reikia atitikti itin griežtus reikalavimus - tai griežčiausia institucija pasaulyje, todėl menstruacinių taurelių pasirinkimas Australijoje yra itin ribotas. Patviritinimo procesas yra ilgas ir sudėtingas, reikia įrodyti, kad taurelė yra išbandyta ir saugi.

Nepriklausomoje klienčių apklausoje apie taureles, Lunette buvo įvertinta aukščiausiai iš visų. Moterų buvo klausiama, kurias taureles jos naudoja ir ar yra jomis patenkintos. Lunette surinko didžiausią patenkintų klienčių procentą (95%) lyginant su kitomis taurelėmis. Paskutinių Lunette apklausų duomenimis, 88% respondenčių patvirtino, kad pradėjus naudoti menstruacinę taurelę, mėnesinių metu jų gyvenimo kokybė pagerėjo. 

Lunette taurelė turi daugiau pranašumų nei kitos ir ją naudosite tikrai ilgai!
Plačiau: Kodėl rinktis Lunette menstruacinę taurelę? 


Daugiau apie menstruacines taureles Menstruacinė taurelė